OBWÓD ŁOWIECKI nr 9

# LUBELSKIE

OBWÓD ŁOWIECKI nr 9

Obwód łowiecki nr 9 podlega pod Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej. Zajmuje część terenów gmin Biała Podlaska i Leśna Podlaska w powiecie bialskim. Obwód ten od strony południowej przylega do miasta Biała Podlaska.

Województwo lubelskie - obwód łowiecki nr 9

Obwód łowiecki numer 9

Zarząd Okręgowy: Biała Podlaska
Nadleśnictwo: .
koło łowieckie: .
informacje o polowaniach: UG Biała Podlaska, UG Leśna Podlaska

opis granic obwodu: Z m. Hrud drogą przez m. Roskosz, Kol. Roskosz do m. Kozula. Z m. Kozula granicą administracyjną m. Biała Podlaska w kier. zach. do toru kolejowego, dalej torem do m. Porosiuki, skąd drogą przez m. Sitnik, Łukowce, Zaberbecze, Witulin, Mariampol, Ossówka do m. Hrud.

gminy: Biała Podlaska, Leśna Podlaska
miejscowości: Hrud, Korczyska, Witulin, Ossówka, Cicibór Mały, Cicibór Duży, Rakowiska, Sławacinek Stary, Sławacinek Nowy, Porosiuki, Kolonia Ossówka, Jagodnica, Kolonia Jagodnica, Zaberbecze, Terebela, Kolonia Terebela, Roskosz, Kolonia Roskosz, Worgule, Łukowce, Sitnik, Budziszew, Grabanów, Kolonia Kajkow, Kolonia Sławacinek Nowy, Kolonia Sławacinek Stary
rzeki: Klukówka
sąsiednie obwody: 5, 8, 10, 15, 17, 18
obiekty łowieckie: .

POMÓŻ NAM ULEPSZYĆ TEN ARTYKUŁ

Jesteśmy ciekawi jak w tym obwodzie kultywuje się tradycje myśliwskie. Czy są tutaj jacyś rzemieślnicy wykonujący przedmioty związane z łowiectwem? Czy odbywają się jakieś cykliczne imprezy? Czy na tym terenie są jakieś miejsca szczególnie związane z historią i kulturą łowiecką lub gospodarstwa agroturystyczne polecane szczególnie pasjonatom łowiectwa?

Jeśli posiadasz takie informacje, lub chcesz się podzielić innymi ciekawostkami, które są związane z tym tematem i miejscem, to zachęcamy Cię do kontaktu. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i skontaktuj się z nami.