OBWÓD ŁOWIECKI nr 6

# LUBELSKIE

OBWÓD ŁOWIECKI nr 6

Obwód łowiecki nr 6 podlega pod Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej. Zajmuje część terenów gmin Terespol i Zalesie w powiecie bialskim. Obwód przylega do miasta Terespol, a także graniczy z Białorusią.

Województwo lubelskie - obwód łowiecki nr 6

Obwód łowiecki numer 6

Zarząd Okręgowy: Biała Podlaska
Nadleśnictwo: .
koło łowieckie: .
informacje o polowaniach: UG Terespol, UG Zalesie

opis granic obwodu: Od ujścia rzeki Krzna, rzeką Bug do granicy administracyjnej m. Terespol i tą granicą do m. Polatycze – Kolonia, skąd drogą przez m. Polatycze do toru kolejowego i torem, a następnie drogą do m. Małaszewicze Duże, dalej drogą do wschodniego krańca m. Wólka Dobryńska, następnie drogą do m. Kol. Dobryń, skąd drogą przez m. Kol. Dobryń do nurtu rzeki Krzna i jej nurtem do rzeki Bug.

gminy: Terespol, Zalesie
miejscowości: Neple, Starzynka, Kużawka, Kukuryki, Samowicze, Malowa Góra, Lechuty Małe, Łobaczew Mały, Kosaminy, Kolonia Dobryń, Koroszczyn, Leohuty Duże, Łobaczew Duży, Małaszewicze Małe, Małaszewicze Duże, Kobylany
lasy: Las Dobryński, Las Neplowski
rzeki: Bug, Krzna, Czapelka
sąsiednie obwody: 2, 7, 11, 12, 13
obiekty łowieckie: .

POMÓŻ NAM ULEPSZYĆ TEN ARTYKUŁ

Jesteśmy ciekawi jak w tym obwodzie kultywuje się tradycje myśliwskie. Czy są tutaj jacyś rzemieślnicy wykonujący przedmioty związane z łowiectwem? Czy odbywają się jakieś cykliczne imprezy? Czy na tym terenie są jakieś miejsca szczególnie związane z historią i kulturą łowiecką lub gospodarstwa agroturystyczne polecane szczególnie pasjonatom łowiectwa?

Jeśli posiadasz takie informacje, lub chcesz się podzielić innymi ciekawostkami, które są związane z tym tematem i miejscem, to zachęcamy Cię do kontaktu. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i skontaktuj się z nami.