OBWÓD ŁOWIECKI nr 5

# LUBELSKIE

OBWÓD ŁOWIECKI nr 5

Obwód łowiecki nr 5 podlega pod Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej. Zajmuje część terenów gmin Janów Podlaski, Konstantynów i Leśna Podlaska w powiecie bialskim. Od strony zachodniej obwód graniczy z województwem mazowieckim.

Województwo lubelskie - obwód łowiecki nr 5

Obwód łowiecki numer 5

Zarząd Okręgowy: Biała Podlaska
Nadleśnictwo: .
koło łowieckie: “Darzbór” Warszawa (ul. Zbigniewa Herberta 12a/57, 00-380 Warszawa)
informacje o polowaniach: UG Janów Podlaski, UG Konstantynów, UG Leśna Podlaska

opis granic obwodu: Z m. Janów Podlaski drogą przez m. Nowinki do drogi utwardzonej biegnącej do m. Ossówka i tą drogą do m. Ossówka, dalej drogą przez m. Pasieka do m. Mariampol, dalej drogą Mariampol – Bukowice do drogi Leśna Podlaska – Konstantynów i tą drogą obok m. Nosów do granicy województwa, dalej granicą województwa do m. Raczki, skąd drogą koło m. Zakalinki do m. Konstantynów, dalej drogą przez m. Pawłów Nowy do m. Janów Podlaski, następnie strumieniem do drogi Janów Podlaski – Nowinki.

gminy: Janów Podlaski, Konstantynów, Leśna Podlaska
miejscowości: Konstantynów, Zakanale, Peredyło, Zakalinki, Jakówki, Romanów, Pawłów Nowy, Dąbrowa, Polinów, Komarno, Wólka Polinowska, Sulinki, Ossówka
rzeki: Czyżówka
sąsiednie obwody: 1, 4, 8, 9, 10
obiekty łowieckie: .

POMÓŻ NAM ULEPSZYĆ TEN ARTYKUŁ

Jesteśmy ciekawi jak w tym obwodzie kultywuje się tradycje myśliwskie. Czy są tutaj jacyś rzemieślnicy wykonujący przedmioty związane z łowiectwem? Czy odbywają się jakieś cykliczne imprezy? Czy na tym terenie są jakieś miejsca szczególnie związane z historią i kulturą łowiecką lub gospodarstwa agroturystyczne polecane szczególnie pasjonatom łowiectwa?

Jeśli posiadasz takie informacje, lub chcesz się podzielić innymi ciekawostkami, które są związane z tym tematem i miejscem, to zachęcamy Cię do kontaktu. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i skontaktuj się z nami.