OBWÓD ŁOWIECKI nr 17

# LUBELSKIE

OBWÓD ŁOWIECKI nr 17

Obwód łowiecki nr 17 podlega pod Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej. Zajmuje część terenów gmin Biała Podlaska i Łomazy w powiecie bialskim. Od strony północno-wschodniej obwód przylega do miasta Biała Podlaska. W granicach obwodu znajduje się Puszcza Sfurska (inaczej Puszcza Bialska).

Województwo lubelskie - obwód łowiecki nr 17

Obwód łowiecki numer 17

Zarząd Okręgowy: Biała Podlaska
Nadleśnictwo: .
koło łowieckie: .
informacje o polowaniach: UG Biała Podlaska, UG Łomazy

opis granic obwodu: Z m. Dubów drogą przez m. Wola Dubowska, Michałówka do nurtu rzeki Rudka w m. Młyniec. Dalej granicą gminy w kierunku płn.-zach. koło Ur. Hulanka do drogi Smolarnia – Jaźwiny i tą drogą, a następnie strumieniem i ponownie drogą przez m. Jaźwiny – do granicy gminy i tą granicą do toru kolejowego. Dalej torem i następnie drogą do mostu na rzece Krzna w m. Styrzyniec, dalej nurtem rzeki do drogi biegnącej do m. Porosiuki i tą drogą przez m. Porosiuki do toru kolejowego i torem do granicy administracyjnej m. Biała Podlaska i tą granicą do drogi Biała Podlaska – Dubów. Dalej tą drogą do m. Dubów.

gminy: Biała Podlaska, Łomazy
miejscowości: Porosiuki, Jaźwiny, Janówka, Dubów, Wola Dubowska, Lisy, Oborożek, Dziegciarka, Aleksandrówka, Helenów, Hulanka, Grabarka, Glinkowo, Dziczowo, Korytarz, Złamany Most
lasy: .
rzeki: Ochoża Bialska, Rudka
sąsiednie obwody: 9, 16, 18, 25, 26
obiekty łowieckie: .

POMÓŻ NAM ULEPSZYĆ TEN ARTYKUŁ

Jesteśmy ciekawi jak w tym obwodzie kultywuje się tradycje myśliwskie. Czy są tutaj jacyś rzemieślnicy wykonujący przedmioty związane z łowiectwem? Czy odbywają się jakieś cykliczne imprezy? Czy na tym terenie są jakieś miejsca szczególnie związane z historią i kulturą łowiecką lub gospodarstwa agroturystyczne polecane szczególnie pasjonatom łowiectwa?

Jeśli posiadasz takie informacje, lub chcesz się podzielić innymi ciekawostkami, które są związane z tym tematem i miejscem, to zachęcamy Cię do kontaktu. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i skontaktuj się z nami.