OBWÓD ŁOWIECKI nr 10

# LUBELSKIE

OBWÓD ŁOWIECKI nr 10

Obwód łowiecki nr 10 podlega pod Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej. Zajmuje część terenów gmin Biała Podlaska i Leśna Podlaska w powiecie bialskim. Od strony zachodniej obwód graniczy z województwem mazowieckim.

Województwo lubelskie - obwód łowiecki nr 10

Obwód łowiecki numer 10

Zarząd Okręgowy: Biała Podlaska
Nadleśnictwo: .
koło łowieckie: .
informacje o polowaniach: UG Biała Podlaska, UG Leśna Podlaska

opis granic obwodu: Z m. Witulin drogą przez m. Zaberbecze, Worgule do granicy gminy koło m. Cełujki i tą granicą do drogi Konstantynów – Leśna Podlaska i tą drogą do drogi Bukowice – Mariampol, dalej drogą przez m. Mariampol do m. Witulin.

gminy: Biała Podlaska, Leśna Podlaska
miejscowości: Nosów, Klukowszczyzna, Bukowice, Droblin, Bordziłówka Stara, Mariampol, Pojelce, Ludwinów, Droblin Poprzoczny, Droblin Podłużny, Koszelówka, Kolonia Bukowice, Leśna Podlaska, Bordziłówka Nowa, Żabów, Kolonia Droblin, Haczki, Witulin, Cełujki, Pólko, Worgule, Zaberbecze, Jagodnica
lasy: Kotowierz
rzeki: Klukówka
sąsiednie obwody: 5, 9, 18, obwód styka się także z województwem mazowieckim
obiekty łowieckie: .

POMÓŻ NAM ULEPSZYĆ TEN ARTYKUŁ

Jesteśmy ciekawi jak w tym obwodzie kultywuje się tradycje myśliwskie. Czy są tutaj jacyś rzemieślnicy wykonujący przedmioty związane z łowiectwem? Czy odbywają się jakieś cykliczne imprezy? Czy na tym terenie są jakieś miejsca szczególnie związane z historią i kulturą łowiecką lub gospodarstwa agroturystyczne polecane szczególnie pasjonatom łowiectwa?

Jeśli posiadasz takie informacje, lub chcesz się podzielić innymi ciekawostkami, które są związane z tym tematem i miejscem, to zachęcamy Cię do kontaktu. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i skontaktuj się z nami.