HISTORIA

Miejsca, w których mieszkamy mają swoją historię. Codzienna krzątanina sprawia, że nie jesteśmy nawet tego świadomi. Nie myślimy o tym. Mija czas i odchodzą ci, którzy tę historię pamiętają. Dzieje się to powoli i w zasadzie niepostrzeżenie. Do wyjątków należą ludzie, którzy piszą i wydają monografie opisujące dzieje ich małych ojczyzn. Częściej można spotkać spisane wspomnienia, które – choć opisują jedynie fragment rzeczywistości – zawierają bezcenne uwagi i spostrzeżenia. Nie da się zaprzeczyć temu, że lokalna historia to bardzo ciekawy obszar, który jednak ciągle czeka na dokładne zbadanie. Jesteśmy przekonani, że jakość poznania dziejów regionu w dużej mierze zależy od stopnia rozbudzenia świadomości lokalnej. Dlatego właśnie szczególnie zależy nam na waszej aktywności w tym dziale. Bo każdy z was ma dostęp do jakiejś cząstki tej historii.

Historia

Od strony administracyjnej Lubelszczyzna podzielona jest na 24 powiaty. Każdy powiat ma jedno główne miasto, od którego bierze swoją nazwę.

Muzea

Na terenie Lubelszczyzny działa kilkadziesiąt muzeów. Każde jest niepowtarzalne i każde z nich warto odwiedzić.

Identyfikacja starych fotografii

Jeśli posiadasz w swoim domowym archiwum zdjęcia z przeszłości i nie wiesz jakie miejsce przedstawiają lub kto na nich jest, to zawsze możesz spróbować się tego dowiedzieć za naszym pośrednictwem. Prześlij nam reprodukcje fotografii mailowo, a my umieścimy je w dziale IDENTYFIKACJI STARYCH FOTOGRAFII.
Być może wtedy znajdą się osoby, które będą w stanie pomóc. Jeśli nie potrafisz sam wykonać reprodukcji zdjęć, lub po prostu nie posiadasz odpowiedniego sprzętu – skontaktuj się z nami, a wtedy nasz zespół wykona tę pracę za Ciebie.